מאות עובדי החברה להגנת הטבע התאגדו בהסתדרות

בין 600 העובדים שהתאגדו במטרה לשפר את זכויותיהם נכללים עובדי מטה והדרכה, אנשי הסיירות, הצפרות וסימון השבילים. "כוחנו באחדותנו. מדובר בצעד משמעותי לשיפור תנאי העסקתם של עובדי החברה להגנת

600 עובדי החברה להגנת הטבע התאגדו לראשונה בהסתדרות, במטרה לשפר את זכויותיהם ואת תנאי העסקתם. מדובר במאות עובדים ועובדות בכל רחבי הארץ, העוסקים בתחומים שונים: עבודת מטה, הדרכה, ניהול ואירוח בבתי ספר שדה, סיירות, צפרות, סימון שבילים, ניהול חדר מצב ועוד.

יו"ר הסתדרות המעו"ף גיל בר טל בירך על התאגדות העובדים ואמר: "כוחנו באחדותנו. הוכחנו לאורך השנים שעבודה מאורגנת מביאה לשיפור בזכויותיהם של העובדים בישראל ואין לי ספק שגם עובדי החברה להגנת הטבע ייהנו משמירה על זכויותיהם ומשיפור בתנאי העסקתם בדומה למאות אלפי העובדים שכבר מאוגדים בהסתדרות."

הבוקר נשלח מכתב מהאגף להתאגדות עובדים בהסתדרות, למנכ"לית החברה להגנת הטבע, איריס האן, ובו קריאה להיכנס למשא ומתן עם ההסתדרות ועם ועד הפעולה, לקראת חתימה על הסכם קיבוצי שיעגן את תנאי ההעסקה של עובדי החברה. מהלך ההתארגנות מלווה על ידי רכזות ההתאגדויות מיכל סרברניק וענגי אוזן.

מוועד הפעולה של החברה להגנת הטבע, נמסר: "אנו, העובדים, מובילים ואוהבים את מקום העבודה שלנו ופועלים לטובתו יום-יום, במסירות ובאחריות רבה. עם זאת, אנו מבקשים לדאוג גם לעצמנו. הגענו למסקנה שרק התאגדות דרך ההסתדרות תאפשר לנו לדאוג לזכויותינו ולשיפור תנאי העבודה שלנו".

החברה להגנת הטבע עוסקת בשמירה על הטבע, הסביבה והנוף בישראל. בין היתר, באמצעות חינוך, קידום חקיקה, הגברת המודעות בנושאי ערכי החי והצומח, עידוד טיולים ותיירות פנים וסימון שבילים.