גיל בר טל נבחר ליו"ר הסתדרות המעו"ף: "זהו רגע גדול מהחיים עבורי"

צירי וועידת המעוף שהתכנסו בתל אביב הצביעו פה אחד בעד בחירתו של עו"ד גיל בר טל לראשות הסתדרות המעו"ף. בר טל שיעמוד בראש ארגון העובדים הגדול בישראל, יחליף את ארנון בר דוד שכיהן בתפקיד ב-13 השנים האחרונות.

וועידת המעו"ף אישרה פה אחד את מינויו הקבוע של עו"ד גיל בר טל ליו"ר הסתדרות המעו"ף. בר טל, בן 51 הצטרף להסתדרות ב-1997 כעו"ד בלשכה המשפטית האגף לאיגוד מקצועי. בהמשך מונה למנכ"ל האגף לאיגוד מקצועי. לאורך השנים כיהן בר טל בשורה של תפקידים בכירים בארגון וביניהם מנהל חטיבת הרשויות המקומיות ויו"ר האיגוד המקצועי בארגון וכמנכ"ל קרן ההשתלמות לעובדי הרשויות המקומיות "רום", הקרן הגדולה ביותר והוותיקה של הסתדרות המעוף.

בר טל
בחודשים האחרונים ובעקבות בחירתו של יו"ר ההסתדרות הקודם אבי ניסנקורן לעבור למגרש הפוליטי ומינויו של ארנון בר דוד ליו"ר ההסתדרות, כיהן בר טל בתפקיד באופן זמני. אמש, באירוע חגיגי ומרגש שהתקיים בתל אביב במעמד יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, ראש עיריית מודיעין ויו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס, מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד ובכירים נוספים במשק ובהסתדרות, אושר מינויו הקבוע.

בנאום מרגש הודה עו"ד בר טל ליו"ר הסתדרות המעו"ף היוצא ארנון בר דוד ופרש את חזונו לשנים הקרובות: "זהו רגע גדול מהחיים עבורי. גדוש אחריות וציפיות אני כבר חש את כובד המשקל ומצהיר כאן כי אני מחויב כלפיכם כמנהיג. אני מתחייב להוביל, להיות יצירתי, להציג חזון ודוגמה אישית, לקבל החלטות וליישמן, להוביל שינויים, אך גם לא לקלקל את כל הנפלאות שעשה כאן קודמי בתפקיד – ארנון היקר. ביום המיוחד הזה חשוב לי לומר לכם שאני גאה בהישגים שלנו בהסתדרות ושל יו"ר ההסתדרות. כולנו מנהיגי עובדים, אתם נותנים לכולנו השראה".

בר-טל הוסיף והתחייב לפעול לקידום העסקה שיוויונית עבור כל האוכלוסיות הסובלות מאפליה בשוק העבודה: "הסתדרות המעו"ף תדאג להמשך שילובם של כל המגזרים בישראל בשוק העבודה – אנשים עם צרכים מיוחדים, חרדים, בני מיעוטים, קהילות הלהט"ב – למען שוויון חברתי לכולם. צפויים לנו אתגרים רבים, אך נמשיך קדימה בשילוב זרועות. קיבלתי הסתדרות מדוגמת, מפוארת ועוצמתית. אני מבטיח לשמור על הקיים".

m (2)
יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, שהוביל את הסתדרות המעו"ף במהלך 13 השנים האחרונות ונבחר לפני כחודשיים ליו"ר ההסתדרות סיכם את כהונתו: "אני רואה אתכם פה, חבריי, ומרגיש את הכוח האדיר שיש באולם הזה. יכולת המנהיגות שלנו יחד תחזק את ההסתדרות. הוכחנו בהרבה מקומות עבודה כי יחד אנו יכולים לקדם ולהיות שותפים להצלחת מקומות העבודה וזה מבחינתי שינוי השיח ושינוי הכיוון. ההסתדרות, וגם אני, יודעים לעשות שינויים, יודעים לחולל מהפכות, ואני מהפכן בנשמה. אבל אנחנו צריכים פרטנר. אנחנו יודעים להיות שותפים, אך ערוכים לכל תרחיש".

"אני קם בכל בוקר ורוצה לעשות למען העובדים ברמות הנמוכות, לקדם אותם. הם אלה שצריכים את הוועדים, את האיגודים, את ההסתדרות – היינו שם ונהיה שם בשבילם. זה העתיד של ההסתדרות. תוקפים אותנו שאנחנו דואגים לעובדים ברמות הגבוהות, אך רוב העובדים שאנחנו מייצגים הם העובדים שבאזור שכר המינימום עד השכר הממוצע. העובדים הללו, הגמלאים, הקשישים – הם אלה שצריכים אותנו ונהיה שם בשבילם".

ארנון בר-דוד ברך את מחליפו, גיל בר-טל ואמר: "גיל, כולם מכירים אותך, אוהבים אותך ויודעים איזו דרך מקצועית עשית בהסתדרות ואילו יכולות ועוצמות יש בך. אתה האדם המתאים ביותר ואני מאחל לך שתמשיך להוביל בהצלחה את כל הגופים. תמיד אעמוד לצדך, על מנת שהסתדרות המעו"ף תמשיך להיות האיגוד המקצועי הגדול ביותר, המשפיע ביותר והחזק ביותר".m (333)

יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין חיים ביבס בירך את בר-טל "ברכות לגיל היקר. "אחד ההישגים הגדולים בקדנציה הקןדמת, את רוב ההסכם של עובדי השלטון המקורי אנחנו הבאנו, ואני גאה בתוצאה. כשהעובדים מרוצים, התושבים מרוצים". ביבס הוסיף כי "נמשיך לשמור על קרן רום ונמשיך עם ההסכמים פורצי הדרך. צריך להתמקד בתושבים, בקהילה, בבטחון של התושבים. נמשיך ביחד לדאוג לעובדים."

הסתדרות המעו"ף (מנהל, עובדי משק ופקידים) היא ארגון העובדים הגדול ביותר היושב תחת ההסתדרות הכללית. כ-300 אלף חבריה מועסקים במגוון רחב ביותר של תחומים: עובדי הרשויות המקומיות, המועצות הדתיות, חברות ממשלתיות ומוסדות ציבור, עובדי קופות החולים, עובדי הבנקים וחברות הביטוח, עובדים מהמגזר המסחרי, עובדי המוסדות ההסתדרותיים, עובדי מוסדות חינוך פנימייתיים, חקלאיים וחינוך בלתי פורמלי, עובדי המנהל במוסדות להשכלה גבוהה, ארגוני הצלה כגון מד"א והכבאות, ספורטאים מקצועיים ועוד.

m (131) (002)

m (421)

הצבעה

m (223)

פחות חשוב2

אופיר אלקלעי

חיים ביבס

פחות חשוב