תוספת של אלפי שקלים ל-4,000 עובדים סוציאליים ברשויות המקומיות

הסכם בין ההסתדרות ומרכז השלטון המקומי, מבטיח כי עובדים סוציאליים בדרגות השכר הנמוכות, ייהנו מתוספת שכר שקלית אחידה שתחולק רטרואקטיבית מיולי 2016. יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן: "ממשיכים בעשיית הצדק ההיסטורי לציבור שעושה מלאכת קודש"

ההסתדרות ומרכז השלטון המקומי חתמו ביום חמישי על הסכם לשיפור מידי ומשמעותי בשכרם של כ-4,000 עובדים סוציאליים, המועסקים ברשויות המקומיות ברמות השכר הנמוכות.

מעמד החתימה על ההסכם נערך בלשכתו של יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, בנוכחות מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד; ראש מינהל הסכמי עבודה ושכר במרכז השלטון המקומי, חגית מגן; ויו"ר איגוד העובדים הסוציאליים, צפרא דוויק.

ניסנקורן | צילום: דוברות ההסתדרות

ניסנקורן | צילום: דוברות ההסתדרות

ההסכם, אליו הגיעו הצדדים לאחר משא ומתן ממושך, קובע כי כל העובדים הסוציאליים המועסקים כיום על ידי הרשויות המקומיות ברמות השכר הנמוכות, יקבלו – החל מהמשכורת שתחולק להם בתחילת אוקטובר – תוספת שכר שקלית אחידה, בסכום של 180 שקל לחודש. עובדים המועסקים במשרה חלקית, יקבלו את התוספת באופן יחסי לחלקיות משרתם.

התוספת תינתן רטרואקטיבית מיולי 2016, כך שלמעשה בתלוש השכר הקרוב גובהה יגיע לאלפי שקלים. יודגש, כי התוספת תינתן נוסף על העלאת השכר, בשיעור 7.5 אחוזים, שנקבעה בהסכם המסגרת לעובדי השלטון המקומי, שנחתם ב-2016 בין יו"ר ההסתדרות לשר האוצר, משה כחלון.

כמו כן, כחלק מההסכם נקבע כי עובדים סוציאליים, המועסקים ברשויות המקומיות במסגרות החינוכיות לבני נוער בסיכון (מפתנים), יקבלו עד 10 ימי חופשה נוספים בתשלום, בגין ימים שבהם המוסדות אינם פעילים.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן: "אנו ממשיכים בעשיית הצדק ההיסטורי, לציבור העובדים הסוציאליים שעושה מלאכת קודש וממלא שירותי ליבה ברשויות המקומיות. לאחר שעמדנו על כך שיתווספו מאות תקנים לרשויות המקומיות לטובת קליטת עובדים סוציאליים להעסקה ישירה, מגיע כעת צעד נוסף – העלאת שכרם של העובדים המשתכרים ברמות הנמוכות, באופן שיצמצם את הפערים בין העובדים. ההסתדרות תמשיך להיאבק על שיפור מעמד העובדים הסוציאליים, המוכרחים להיות מתוגמלים בהתאם לעבודתם המסורה, ולטובת החברה הישראלית כולה".

יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות, חיים ביבס: "הסכם השכר של העובדים הסוציאליים הוא אחד מהסכמי השכר הראויים והחשובים ביותר, המיטיב עם העושים עבודת קודש, לילות כימים, עבור אוכלוסיות מוחלשות הזקוקות לכך יותר מכל. נמשיך ונפעל עבור עובדי השלטון המקומי בכל מקום שיידרש".

יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים, צפרא דוויק: "זהו הישג חשוב במאבקנו לשיפור תנאי העסקת העובדים סוציאליים, ששכרם הוא בין הרמות הנמוכות של עובדי השירות הציבורי. חבל שגם עובדים העוסקים כמדריכים וראשי צוותים ואפילו מנהלים של שירותים חברתיים ברשויות קטנות, נמצאו זכאים למענק. עצם ההסכמה על חלוקת התוספת מעידה על התחלת ההבנה שיש לשפר באופן ניכר את שכרם של העובדים סוציאליים, ונעמוד על כך גם בעתיד".