שנת הלימודים בכפרי הנוער נפתחה כסדרה: נחתם הסכם לחלוקת מענק בגובה 9,500 שקל לאלפי עובדים

בעקבות הסכמות אליהן הגיעו ההסתדרות, משרד האוצר ומשרד החינוך, 2,300 עובדים המועסקים ב-48 כפרי הנוער של המינהל לחינוך ההתיישבותי יקבלו מענק של 9,500 שקל. ארנון בר-דוד: "שיפור תנאי השתכרותם של עובדי הפנימיות וכפרי הנוער הינו מהלך מתבקש."

בשורה דרמטית לאלפי עובדים בכפרי הנוער והפנימיות ברחבי הארץ: בתום מו״מ ממושך שנמשך כשנה בין ההסתדרות, משרד האוצר, משרד החינוך ואיגוד רשתות החינוך, נחתם הסכם לחלוקת מענק בגובה של 9,500 שקל לכ-2,300 עובדים המועסקים ב-48 כפרי נוער השייכים למינהל לחינוך ההתיישבותי. המאמץ המשותף של כל הצדדים להגעה להסכם מנע שביתה ואפשר את פתיחת שנת הלימודים בכפרים כסדרה.

על פי תנאי ההסכם, המענק יחולק לאלפי עובדי כפרי הנוער, ביניהם מדריכים חברתיים, אימהות בית, עובדים סוציאליים ואף עובדי המטבח. מדובר בצעד ראשון שמטרתו שיפור בסיס שכר העובדים העוסקים בטיפול יום-יומי מסביב לשעון ואמונים על חינוכם של כ-10,000 תלמידי פנימייה בכל רחבי הארץ.

המו"מ לחתימת ההסכם הובל על ידי יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר-דוד, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, ראש חטיבת מוסדות החינוך החקלאיים והפנימיתיים בהסתדרות המעו"ף ניר אלון וצוות אגף הכלכלה בראשות מנכ"ל האגף שי בירן.

יו"ר הסתדרות המעו"ף, ארנון בר-דוד בירך על חתמת ההסכם ואמר: "עובדי הפנימיות וכפרי הנוער הינם עובדים יקרים וחשובים לחברה הישראלית. שיפור תנאי השתכרותם הינו מהלך מתבקש ואני מברך על כך שבסופו של דבר כל הצדדים השכילו להגיע להסכמות ולשים מאחוריהם את המחלוקות, הן לטובת העובדים והן לטובת חניכי הכפרים ועתידם".

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הוסיף: "חלוקת המענק לעובדים שבאופן יום-יומי עושים מלאכת קודש, הינה מסר חברתי חשוב ביותר והוא יאפשר לשפר את תנאי השתכרותם תוך הוקרה על מסירותם. אני רוצה להודות לכל הצדדים אשר לקחו חלק במו"מ מתוך שותפות ונחישות להכיר בחשיבותם של העובדים ולדאוג לטיפוח ההון האנושי בכפרי הנוער".

יו"ר חטיבת מוסדות החינוך החקלאיים והפנימיתיים בהסתדרות המעו"ף, ניר אלון: "עובדי כפרי הנוער מחנכים את דור העתיד של המדינה ולמרות זאת עד עתה הם נשכחו מאחור. ההסכם החדש יביא לשיפור ניכר בשכרם ויעשה עמם את הצדק לו הם ראויים".