על רקע הסחבת במו"מ: ארנון בר דוד מאיים בסכסוך עבודה מול תנועת הצופים

"אם הנהלת הצופים לא תחדול מגרירת הרגליים ותחלץ את המו"מ מהמבוי הסתום עד לסוף החודש, נכריז על סכסוך עבודה" הודיע ארנון בר דוד, יו"ר הסתדרות המעו"ף למזכ"ל הצופים.

במכתב חריף ששלח למזכ"ל תנועת הצופים קלי כהן התריע יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר דוד  כי אם הנהלת התנועה לא תחדול מגרירת הרגליים בה היא נוקטת במהלך המו"מ בין הצדדים, לא תהסס ההסתדרות להכריז על סכסוך עבודה בקרב מאות עובדיה, שהתאגדו בהסתדרות בנובמבר האחרון.

הצופים, מתנועות הנוער הגדולות בישראל, פועלת באמצעות למעלה מ-220 שבטים ברחבי הארץ, ומתחנכים בה קרוב למאה אלף ילדים ונוער. בחודש נובמבר האחרון התאגדו בהסתדרות מאות עובדים שכירים המשמשים בתפקידי מרכזי שבטים, מדריכי שכבות בוגרות, צוותי הנהגות וכן עובדי מטה.

למרות רצונה וניסיונותיה של נציגות העובדים לקדם במהרה את המו"מ לכריתת הסכם קיבוצי אשר יסדיר את תנאי העסקת העובדים, הנהלת הצופים בוחרת לגרור רגליים במהלך הדיונים ולהובילם למבוי סתום. "לא מקובל עלי שאינכם מוצאים זמן לקיום פגישות תכופות לסיום המו"מ", כתב בר-דוד לכהן והוסיף: "טרם סוכמו נושאים כלכליים מרכזיים ואתם 'מושכים זמן' ומתבצרים בעמדותיכם".

במכתבו, מתריע בר-דוד כי אם לא ייפתרו הסוגיות שבמחלוקת ותחול התקדמות ניכרת במו"מ עד לתאריך 31.5.18, תיאלץ ההסתדרות "להכריז על סכסוך עבודה ולפעול בצעדים ארגונים לרבות שיבוש פעילות מפעלי הקיץ של התנועה".

עובדי הצופים והמו"מ מלווים מצד הסתדרות המעו"ף על ידי מנהל החטיבה ומ"מ מקום יו"ר הסתדרות המעו"ף גיל בר-טל.