עובדי ארנסט אנד יאנג מחריפים את סכסוך העבודה

כ-1,000 עובדי פירמת רואי החשבון נטשו הבוקר את משרדיהם, וכינסו אסיפת מחאה נגד ההנהלה. יו"ר התאגדות העובדים, אהד כהן: "זו רק יריית הפתיחה"

כ-1,000 עובדי ארנסט אנד יאנג (EY ישראל) נטשו הבוקר את משרדיהם ברחוב עמינדב, תל אביב – לטובת אסיפת מחאה שקיימו ברחבת הבניין המרכזי של משרדי החברה.

הפגנת עובדי EY ישראל, הבוקר

הפגנת עובדי EY ישראל, הבוקר


ey-israel-1

כזכור, בשבועות האחרונים מצויים עובדי פירמת רואי החשבון בסכסוך עבודה מול ההנהלה, זאת בשל סחבת וגרירת רגליים מצדה במשא ומתן לחתימת הסכם קיבוצי ראשון – ב-EY ישראל ובענף ראיית החשבון כולו.

הסכסוך הוכרז ואושר על ידי ההסתדרות והסתדרות המעו"ף, המלוות את התאגדות העובדים – הראשונה מבין הוועדים היציגים בקרב פירמות רואי החשבון בישראל. 

בתחילת השבוע התקיימה פגישה בהשתתפות התאגדות העובדים וההנהלה, ונראה כי היה כי חלה התקדמות – אלא שאתמול הקשיחה ההנהלה את עמדותיה וגרמה לפיצוץ במשא ומתן.

לפיכך, החריפו הבוקר עובדי החברה את צעדיהם במסגרת סכסוך העבודה, ושבתו מפעילות.

יו"ר התאגדות עובדי EY ישראל, אהד כהן: "האסיפה היום היא רק יריית הפתיחה. אם ההנהלה לא תתעשת, לא נהסס לפתוח בעיצומים, שישפיעו  על ביקורת הדוחות הכספיים של שליש מהחברות הציבוריות הגדולות במשק, שאמורים להיות מוגשים עד סוף החודש. אנחנו אוהבים את החברה ורוצים להמשיך לעבוד בה, אבל גם לנו מגיעים תנאי העסקה טובים ומשופרים באופן משמעותי. ההנהלה צריכה להפנים שקיים מודל חדש ביחסי העבודה, הבנוי על הדדיות והסכמה בין שני הצדדים, ולא על הכתבות חד צדדיות של חברי הנהלה".