נמשכת שביתת עובדי קרנות הפנסיה הוותיקות בניהול מיוחד

הצעדים הארגוניים בהם נקטו העובדים יימשכו גם מחר וייכנסו ליומם השישי. יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר דוד: "ההסתדרות עומדת לצד עובדי קרנות הפנסיה הוותיקות במאבקם הצודק."

שביתת כ-350 עובדי קרנות הפנסיה הוותיקות בניהול מיוחד, שהחלה ביום ד' 17.10, תימשך גם מחר (ד') זה היום השישי. במסגרת השביתה, העובדים לא מבצעים את מטלותיהם השוטפות לרבות קבלת קהל, רישום זכויות, מתן שירות למעסיקים ולמנהלי הסדרים בחברות הביטוח, ועוד.

ברקע לשביתה, התנהלותה החד-צדדית של הנהלת הקרנות וסירובה לחתום עם ההסתדרות והעובדים על הסכם שיסדיר סוגיות כגון: שחיקה בזכויות העובדים והטלת מטלות נוספות עליהם, אפליה בתנאי העסקת עובדי מרכזי השירות, הימנעות מקידום עובדים בהסכמים קיבוציים ופגיעה בוועד.

בחודש פברואר הוכרז סכסוך עבודה בקרנות, אולם למרות האחריות והאיפוק בהם נקטה נציגות העובדים, הנהלת הקרנות ממשיכה להתבצר בעמדותיה ומסרבת להניח הצעות ענייניות לפתרון המשבר ולהיפגש עם העובדים.

יו"ר הסתדרות המעו"ף, ארנון בר-דוד, מסר: "ההסתדרות עומדת לצד עובדי קרנות הפנסיה הוותיקות במאבקם הצודק כנגד השחיקה במעמדם והפגיעה בזכויותיהם. אני קורא להנהלת הקרנות להתעשת ולהביא בהקדם לסיום המשבר לטובת כל הצדדים".