נחתם הסכם קיבוצי חדש בבנק מרכנתיל: שכר המינימום לעובדי הבנק יעמוד על כ-6,500 ש"ח

בעקבות ההסכם החדש ייהנו העובדים ממגוון הטבות וביניהן תוספות שכר, תוספות וותק ומענקים כספיים לכל עובד. "ההסכם הקיבוצי הוא בבחינת בשורה משמעותית לעובדי מרכנתיל" אמר ארנון בר דוד יו"ר הסתדרות המעו"ף.

בתום מו"מ ממושך שהתנהל בין הנהלת בנק מרכנתיל וועד עובדי החברה ובתיווך ההסתדרות, חתמו הצדדים על הסכם קיבוצי חדש. את המו"מ הוביל מטעם הסתדרות המעו"ף עו"ד מנחם מליק, ראש חטיבת עובדי הבנקים וחברות האשראי, בליווי ומעורבות מלאה של ארנון בר דוד יו"ר הסתדרות המעו"ף.

חתימה על הסכם קיבוצי מרכנתיל

ההסכם החדש מיטיב ומשפר את תנאי השכר וההעסקה של עובדי הבנק שייהנו ממגוון הטבות ומענקים. בין היתר, מקנה ההסכם לעובדים תוספות שכר ותוספות ותק בשיעור של כ- 20% בתקופת ההסכם כשבנוסף, ייהנו עובדי מרכנתיל ממענקים כספיים אחידים לכל עובד. הישג נוסף שרשמו ההסתדרות וראשי ועד העובדים טמון בעלייה המשמעותית בשכר המינימום לעובדי הבנק, שיעמוד מעתה על 6,500 ₪. כמו כן, הוסכם על הארכת תוקפם של כל הסכמי העבודה הקיימים בבנק.

ראש חטיבת עובדי הבנקים וחברות האשראי, עו"ד מנחם מליק בירך על ההסכם ואמר: "ההסכם והמו"מ שקדמו לו מהווים דוגמא לדרך ותוצאה שהם Win-Win לשני הצדדים: שילוב בין הרצון להעניק תוספות שכר והטבות לעובדים, לבין הצורך לגלות אחריות כלפי הבנק וחיזוק כושר התחרות שלו במערכת הבנקאית.
אני מבקש להודות ליו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר דוד על מעורבותו במהלך המו"מ אשר הביאה להסכם מצוין. ראוי לציין בפרט את יו"ר ועד העובדים, איציק הרוש ואלכס גרינשפן, על דרך ההתנהלות במו"מ והאופן המכבד בו התקבלו ההחלטות."

"ההסכם הקיבוצי החדש הוא בבחינת בשורה משמעותית לעובדי מרכנתיל שייהנו משכר הולם שמגיע להם על עמלם ולהנהלת הבנק שהשכילה להבין ששיתוף פעולה עם וועד העובדים הוא מתכון ליחסי עבודה בריאים ותקינים." הוסיף ארנון בר דוד, יו"ר הסתדרות המעו"ף.