שביתה כללית בקבוצת כלל ביטוח

לאחר שהנהלת כלל ביטוח בחרה שלא לקדם את המשא ומתן להסכם קיבוצי חדש, כ-4,000 עובדי החברה השביתו באופן מלא את כלל שירותיה. יו"ר הוועד, רוני רז: "לצערנו הנהלת כלל מתעקשת לנהוג באופן חסר אחריות כלפי לקוחותיה, שותפיה וסוכני הביטוח, ובמיוחד כלפי עובדיה"

היום הרביעי לשביתת עובדי "כלל ביטוח" מקבל חיזוק נוסף מההסתדרות. ההסתדרות הצהירה היום(ד') שהיא תומכת בדרישות הלגיטימיות של ועד העובדים בנוגע לחידוש ההסכם הקיבוצי ותומכת בתנאי המקדים שהעמיד ועד העובדים לעניין החזר ימי השביתה. בנוסף, ההסתדרות תומכת בדרישת הוועד לפיה העובדים לא ישובו לעבודה כל עוד לא ישולמו להם כל ימי השביתה במלואם כפי שההנהלה איימה.

"אני לא אכנע ולא אשבר עד שההנהלת כלל תשלם את מלוא ימי השביתה שנכפתה עלינו" אמר רוני רז, יושב ראש ועד העובדים.

ארנון בר דוד: "לעובדי כלל יש גב מלא של ההסתדרות, אנו נמשיך לתמוך במאבקם על זכויותיהם עד שנחתום על הסכם קיבוצי שמכבד את העובדים "

כ-4,000 עובדי קבוצת כלל ביטוח פתחו בשביתה כללית מיום ראשון (18.6), על רקע חוסר ההתדמות במשא ומתן להסכם קיבוצי חדש בחברה.

WhatsApp Image 2017-06-23 at 14.06.56 WhatsApp Image 2017-06-23 at 14.06.58 (1) WhatsApp Image 2017-06-23 at 14.06.58 WhatsApp Image 2017-06-23 at 14.06.59 (1) WhatsApp Image 2017-06-23 at 14.06.59

הפגנה מול ביתו של איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוח (23.6.2017)

במסגרת השביתה לא יינתנו באופן גורף שירותי החברה השונים, לרבות קבלות קהל וטיפול בפניות באמצעות מוקדי שירות הלקוחות. כמו כן, לא יינתן שירות למעסיקים; לא יישלחו דוחות, מכתבים ומסמכים אל הלקוחות; ולא יבוצעו פעולות השקעה, הקשורות בכספי העמיתים. סוכנים לא יוכלו להנפיק פוליסות של החברה ולא יתאפשרו פדיונות של כספי פנסיה.

ההחלטה לפתוח בשביתה נתמכת בסכסוך עבודה שהוכרז בכלל ביטוח בחודש נובמבר האחרון, בשל צעדים חד צדדיים מצד ההנהלה, שאף גררה רגליים במשא ומתן להסכם קיבוצי חדש.

בחודש מרץ פתחו העובדים בשביתה ליום אחד, בעקבותיה הושג הסכם ביניים שהסדיר את שכר המינימום בחברה ואמור היה להחזיר את הצדדים להידברות מרתונית להסכם קיבוצי חדש ומלא, במקביל להסכמה לשקט תעשייתי בחברה. ואולם, מאז הסכם הביניים לא חלה שום התקדמות בנושאי הליבה וכמעט שלא התקיימו פגישות משא ומתן בין הצדדים, למרות בקשות הוועד ונכונותו.

עם תום תקופת השקט התעשייתי עליה הסכימו הצדדים, לא נותרה בפני נציגות העובדים ברירה אלא להשבית את החברה באופן מלא עד להסדרת הסכם קיבוצי חדש המשמר, לכל הפחות, את הישגי ההסכם הראשון ומיישם לקחים ופערים שעלו מיישומו עד כה.

יו"ר ועד עובדי כלל ביטוח, רוני רז: "ועד עובדי כלל ביטוח מצר על כך שהנהלת החברה מתעקשת לנהוג באופן חסר אחריות כלפי לקוחות החברה, שותפיה העסקיים וסוכני הביטוח, ובמיוחד כלפי עובדיה. אנו קוראים לה להתחיל בהידברות אמיתית ומכבדת עם נציגי העובדים על מנת להגיע להסכם קיבוצי ראוי בהקדם".