מאות סייעות גנים בחולון הפגינו מול עיריית חולון בדרישה לשפר את תנאי העסקתן

כ-200 סייעות, המועסקות כיום באמצעות חברה חיצונית, הפגינו בדרישה להשוות את תנאי העסקתן לאלו של שאר עובדי העירייה. יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר-דוד: "הסייעות בחולון הינן עובדות מסורות המבצעות הלכה למעשה מטלות חינוכיות שהינן בליבת העיסוק של העירייה. ההסתדרות תומכת בעובדות ועומדת לצדן במאבקן לתנאי העסקה הוגנים ומכבדים"

כ-200 סייעות גנים בחולון הפגינו מול בניין עיריית חולון בדרישה לשיפור תנאי העסקתן וקליטתן כעובדות עירייה. במהלך המחאה ירד אל המפגינות מנכ"ל עיריית חולון יוסי סילמן והבטיח להן כי ראש העיר מוטי ששון יישב עמן למו"מ במטרה לפתור את הסוגיות שבמחלוקת.

העובדות מועסקות כיום בחברה למוסדות חינוך ותרבות בחולון, שהינה חברה-בת של עיריית חולון ומעסיקה כ-1,300 עובדות. העסקתן באמצעות חברה חיצונית מאפשרת לעירייה להעסיקן בתנאי שכר ירודים, ללא ביטחון תעסוקתי, מבלי שחלה עליהן חוקת העבודה לעובדי הרשויות המקומיות ותוך היעדר ייצוג מול העירייה והנהלת החברה למוסדות חינוך ותרבות.

הפגנת הסייעות

לאחרונה התארגנו העובדות בהסתדרות והקימו ועד על מנת לשפר את תנאי עבודתן וביטחונן התעסוקתי. כחלק מכך הוכרז לפני כשבוע על ידי הסתדרות המעו"ף בראשותו של ארנון בר-דוד סכסוך עבודה, בדרישה לקיום מו"מ להשוואת תנאי העסקת הסייעות.

יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר-דוד: "עובדות 'החברה למוסדות חינוך ותרבות בחולון' הינן עובדות מסורות המבצעות הלכה למעשה מטלות חינוכיות שמצויות בליבת העיסוק של העירייה. החלטת עיריית חולון לעקוף את הוראות חוקת העבודה וההסכמים הקיבוציים תוך פגיעה בתנאי העסקת הסייעות היא הרסנית ומביאה בסופו של דבר גם לפגיעה בילדי העיר. ההסתדרות תומכת בעובדות ועומדת לצדן במאבקן לתנאי העסקה הוגנים ומכבדים".