מאבטחים מנעו מחברי ועד עובדי כלל להיכנס לבניין החברה להמשך המשא ומתן

למרות ניסיונות ההנהלה לשבור את השביתה באמצעות עובדי קבלן, אלפי עובדי קבוצת כלל ביטוח ממשיכים להשבית את פעילותה באופן מלא, זה השבוע השני. יו"ר הוועד, רוני רז: "לא נפסיק לשבות עד אשר ההנהלה תשב להמשך ותדון עמנו באופן כן וענייני בהסכם קיבוצי חדש"

שביתת אלפי עובדי קבוצת כלל ביטוח נכנסה אתמול לשבוע השני שלה. ברקע לשביתה הכללית בחברה, החלטת ההנהלה שלא לקדם מול ההסתדרות ונציגי העובדים את המשא ומתן להסכם קיבוצי חדש. ההסתדרות מצרה על הניסיונות הכוחניים של הנהלת החברה לשבור את השביתה באמצעות הבאת עובדי קבלן חיצוניים, והיא תמשיך לתמוך באופן מלא בעובדי כלל ביטוח במאבקם הצודק.

ביום שישי הגיעו מאות עובדי כלל מכל רחבי הארץ להרצליה פיתוח, להפגנה מול ביתו של מנכ"ל הקבוצה איזי כהן, תוך שהם נושאים שלטים עליהם כתובות כגון "שובתים עד שחותמים" ו"העובדים אינם אויבים". המפגינים קראו לכהן ולהנהלת כלל לשוב באופן מיידי לשולחן המשא ומתן ולהמשיך את הדיונים על ההסכם.

הפגנת עובדי כלל, ביום שישי | צילום: ההסתדרות

הפגנת עובדי כלל, ביום שישי | צילום: ההסתדרות

באגרת ששלח אתמול כהן לעובדים, נקראו אנשי הוועד לשבת עמו ללא תנאים מוקדמים להמשך המשא ומתן. ואולם, משנענו חברי הוועד לקריאתו של כהן והגיעו למשרדי כלל לשם פגישה עמו, גילו כי מאבטחים שהוצבו ברחבת הכניסה מונעים את כניסתם לבניין.

יו"ר ועד עובדי כלל, רוני רז: "כל עובדי כלל ביטוח שובתים במלוא העצמה ונחושים במאבקם לשיפור תנאי ההעסקה בחברה. לא נפסיק לשבות עד אשר ההנהלה תשב עמנו להמשך המשא ומתן ותדון עמנו באופן כן וענייני בהסכם קיבוצי חדש".

כחלק מהשביתה מושבתת כל פעילותה של קבוצת כלל ביטוח: לא מתבצעים קבלות קהל וטיפול בפניות באמצעות מוקדי שירות הלקוחות; לא ניתן שירות למעסיקים; לא נשלחים דוחות, מכתבים ומסמכים אל הלקוחות; לא מבוצעות פעולות השקעה הקשורות בכספי העמיתים; סוכנים לא יכולים להנפיק פוליסות של החברה ולא מתאפשרים פדיונות של כספי פנסיה.