"לא ניתן יד לפגיעה בכיסם של ציבור גימלאים"

אמר אמש ארנון בר דוד יו"ר הסתדרות המעו"ף בתגובה לדיווח על הקיצוץ הצפוי בגמלת הפנסיה של "עמיתים" בקרנות הפנסיה הוותיקות. יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן התריע כי ההסתדרות תפעל "בכל האמצעים שעומדים לרשותה על מנת לעצור את הגזירה."

 

ראשי ההסתדרות התייחסו הבוקר לראשונה לדיווחים שהתקבלו אמש על הקיצוץ הצפוי בגמלת הפנסיה של עמיתים בקרנות הפנסיה הוותיקות. על פי הדיווחים, צפויות קרנות הפנסיה להודיע על קיצוץ רוחבי של אחוז וחצי בגמלת הפנסיה של למעלה מ-250,000 אלף גמלאים. הקיצוץ, שנובע מהגרעון העמוק בו מצויות קרנות הפנסיה הוותיקות, ייכנס לתוקפו מיד לאחר חג הפסח והוא צפוי להביא לפגיעה המוערכת כ-1,000 ₪ בשנה בגמלת הפנסיה.

יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר דוד אמר כי "ציבור הגמלאים בישראל איננו אחראי לאוזלת היד ולהתנהלות הכלכלית הקלוקלת של קרנות הפנסיה שהביאה אותם לגירעון כלכלי עמוק. הוכחנו בעבר ולא נהסס להוכיח בשנית כי לא נעמוד מנגד וניתן יד לפגיעה בכיסם של ציבור הגמלאים. אני קורא לכל המעורבים בדבר לשוב אל שולחן הדיונים ולמצוא פתרון הולם למשבר"

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, מסר כי "הציפייה כי המשאבים לכיסוי הגרעון שאליו נקלעו הקרנות יגיעו מכיסם של הפנסיונרים היא דרישה מופרכת שמביישת את מדינת ישראל. אני קורא לממשלה ולמקבלי ההחלטות, להפגין אחריות לאומית ולפעול באופן מיידי להשגת פתרון הולם למחדל. לא נעמוד מנגד בשעה שמתוכנן גזל מאחת האוכלוסיות החלשות בארץ ולא נהסס לפעול בכל האמצעים שעומדים לרשות ההסתדרות על מנת למנוע את רוע הגזרה".