יו"ר הסתדרות המעו"ף פנה במכתב חריף לראשי חברת מקורות

"פגיעה בעובדים המאורגנים ובהסכמים הקיבוציים במקורות – משמעותה החמרת צעדים ארגוניים והחרפתם", כך כתב ארנון בר דוד במכתב תקיף ששלי לחברי הנהלת מקורות.

"לא יעלה על הדעת שתמוטטו 80 שנים של מפעל המים של מדינת ישראל, תהרסו 80 שנות עבודה מאורגנת ותהפכו מוסד לאומי, ציוני וערכי לגוף המנהל קבלני ביצוע", כך כתב יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר דוד, במכתב חריף ששלח ליו"ר דירקטוריון מקורות מרדכי מרדכי, למנכ"ל החברה ויו"ר דירקטוריון שח"מ מקורות אלי כהן, ולמנכ"ל שח"מ מקורות ביצוע עמית לנג. עותקים מהמכתב נשלחו, בין היתר, גם לשר האנרגיה והתשתיות ד"ר יובל שטייניץ ולשר האוצר משה כחלון.
"על שולחני הונחה טיוטת כללי המים, אשר מבחינתי ומבחינת ארגון עובדי מקורות מהווה יריית הפתיחה למירוץ חיסולן של חברת שח"מ מקורות והעבודה המאורגנת בחברת מקורות", כתב יו"ר הסתדרות המעו"ף, בר דוד.
הוא התריע כי, "הצעדים הארגוניים השוליים בהם נוקט ארגון העובדים בימים האחרונים הינם רק קצה הקרחון של צעדים ארגוניים אשר ילכו ויחריפו ככל שלא יעצרו לאלתר התוכניות החד צדדיות לביטול ההסכמים הקיבוציים. כל פגיעה בעצמאות חברת מקורות, יישום תכניות לשינוי מבנה ארגוני, פגיעה בעובדים המאורגנים ופגיעה בהסכמים הקיבוציים משנת 2008, משמעותם החמרת צעדים ארגוניים".
בר דוד ציין במכתב כי זהו איננו מכתב ההתראה הראשון שהוא מפנה להנהלת מקורות וכי בפנייתו הקודמת התריע כי ההסתדרות המעו"ף לא "תשב על המדוכה אל מול פגיעה בעובדי מקורות ועובדי שח"מ מקורות ביצוע." את המכתב התקיף סיים בר דוד בנימה מפויסת וציין כי כולו תקווה כי הנהלת מקורות תפעל למניעת כל פגיעה בהסכמים קיבוצים קיימים "בכדי למנוע פגיעה בחברת שח"מ מקורות ובכדי להמשיך ולפעול למען חברת מקורות וחברת שח"מ מקורות ביצוע."