הוכרז סכסוך עבודה בשלטון המקומי על רקע הרפורמה בלוח החופשות והפגיעה בסייעות הגנים ובתי הספר

יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר-דוד הודיע כי הגנים ובתי הספר לא ייפתחו כמתוכנן לפי לוח הפגרות החדש, אלא אם הנושא יוסדר מול נציגות העובדים.

במכתב חריף שהעביר ליו"ר מרכז השלטון המקומי וראשי הערים הגדולות כתב בר-דוד: "מישהו חושב שאפשר לבנות את כל הרפורמה על כתפיהן הצרות והשחוחות של סייעות גני הילדים הקורסות תחת עול העבודה". בהסתדרות מדגישים: איננו מתנגדים לרפורמה, אך לא נסכים לרפורמה הנעשית באופן חד-צדדי.

יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר-דוד הודיע על הכרזת סכסוך עבודה בכלל השלטון המקומי ושלוש הערים הגדולות (תל-אביב, ירושלים וחיפה), על רקע הפגיעה בתנאי העבודה של הסייעות בגני הילדים וזאת בעקבות הרפורמה החדשה בלוח החופשות בגני הילדים ובבתי הספר עליה הוכרז לאחרונה. בהסתדרות מדגישים כי בארגון אין כל התנגדות לרפורמה, אולם שינויים דרמטיים כאלה יש לעשות תוך הידברות ולא באופן חד-צדדי.

במכתב חריף ששלח בר-דוד ליו"ר המרכז לשלטון מקומי וראש העיר מודיעין חיים ביבס וכן לראשי הערים תל-אביב, ירושלים וחיפה, כתב יו"ר הסתדרות המעו"ף כי "בימים האחרונים התבשרנו על רפורמה חד-צדדית בלוח הפגרות בגני הילדים ובבתי הספר, ללא תיאום עם הסתדרות המעו"ף, הארגון המייצג את העובדים. כנראה שמישהו חושב שאפשר לבנות את כל הרפורמה על כתפיהן הצרות והשחוחות של סייעות גני הילדים הקורסות תחת עול העבודה והדרישות ההולכות וגוברות לטיפול ראוי בילדי ישראל".

לפיכך, הודיע בר דוד באופן חד-משמעי כי "לא נשתף פעולה עם התכנית ההזויה הזאת, המשנה סדרי עולם ועלולה לפגוע בסקטור שכולו נשים ואמהות עובדות כשלעצמן", והתריע כי גני הילדים ובתי הספר לא ייפתחו בעת פגרות הלימודים כמתוכנן, ללא הסדרת הנושא בהסכמה עם ההסתדרות.