הסכם קיבוצי ראשון לעובדי תכנית המלגות פר"ח

ההסכם הקיבוצי ההיסטורי מעגן שורה של הטבות ובראשן תוספות שכר משמעותיות ומענק חתימה מוגדל. "מדובר בהסכם חשוב שעושה צדק עם העובדים שאמונים על חינוך דור העתיד שלנו" אמר יו"ר הסתדרות המעו"ף גיל בר טל.

לאחר מו"מ ממושך שארך למעלה משנה נחתם הסכם קיבוצי ראשון בין הסתדרות המעו"ף לתכנית המלגות לסטודנטים פר"ח, ממכון דוידסון לחינוך מדעי שליד מכון ויצמן למדע, אשר מעגן את תנאי עבודתם של למעלה מ-600 עובדי התכנית הפרוסים ברחבי הארץ. ההסכם, שיהיה בתוקף עד סוף 2022, כולל שורה של הטבות מהן ייהנו העובדים, ובראשן תוספות שכר משמעותיות בגובה של כ- 12% ממנה ייהנו כלל העובדים ואף יחולו באופן רטרואקטיבי החל מינואר 19'.

כזכור, 600 עובדי פר"ח התאגדו לפני כשנה בהסתדרות במטרה להסדיר את תנאי עבודתם ושכרם. במסגרת ההסכם הטרי בנוסף על התוספות לשכר הבסיס, יזכו העובדים הקבועים גם למענק חתימה חד פעמי ע"ס 1200 שח, הגדלה ניכרת בשיעור ההפרשות לקרן ההשתלמות והגדלת מכסת ימי חופשה, ימי הבחירה וימי ההצהרה. בנוסף, יוענק מדי שנה גם מענק מצוינות בגובה 2,500 ₪ ממנו ייהנו 12% מהעובדים.

גיל בר טל, יו"ר הסתדרות המעו"ף בירך על ההסכם: " העובדים בתכנית פר"ח מסייעים לילדים ונערים הזקוקים לתמיכה וסיוע והם בהחלט ראויים ליהנות מתנאי העסקה הוגנים ומכבדים. אני רוצה להודות לראובן פרי ראש חטיבת ההשכלה הגבוהה ולכל מי שסייע בהשגת הסכם חשוב זה העושה צדק ומעגן את תנאי העסקתם של עובדים האמונים על חינוך דור העתיד שלנו. התחייבנו לפעול למען העובדים בישראל ואני שמח ומברך על עוד הסכם קיבוצי שמביא לשיפור בתנאי ההעסקה של מאות עובדים. "

ראובן פרי, ראש חטיבת ההשכלה הגבוהה הוסיף ואמר: "זהו עוד הסכם מבית היוצר של הסתדרות המעו"ף שמעגן ומקדם את העובדים שתורמים רבות למען החינוך במדינת ישראל, תודתי המיוחדת ליו"ר וועד הפעולה אילת ברטוב וחברות הוועד אילונה מיכל וספיר, שהגיעו מכל קצווי הארץ והשקיעו רבות עד להשגת ההסכם המיוחל."

תוכנית פרח היא תוכנית לאומית להשפעה חברתית שהוקמה בשנת 1974 ביוזמתו של ד"ר רוני עטר ממכון ויצמן, ובתמיכת פרופ' חיים הררי. כיום מקיפה התוכנית כ-12% מהסטודנטים במוסדות להשכלה גבוהה בישראל, הפועלים כחונכים לילדים הזקוקים לעזרה לימודית ורגשית. חונכי וחניכי התוכנית מגיעים מכלל הציבורים בחברה הישראלית, ופרוסים מקריית שמונה ועד אילת. הסטודנטים מקבלים בתמורה לפעילותם מילגת לימודים חלקים ו/או נקודות זכות אקדמיות. עובדי התוכנית הינם רכזים, מנהלי צוותים, יועצים חינוכיים ועוד.