הסכם קיבוצי חדש בבנק יהב

ההסכם כולל תוספת שכר משמעותית, קיצור תקופת הניסיון לעובדים חדשים וקיימים, הגדלת הפרשות המעסיק לפנסיה ומענק חתימה מיידי. יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר דוד בירך על ההסכם: "הביא בשורה אמתית לעובדים"

ההסתדרות, הנהלת בנק יהב וועד העובדים בחברה חתמו על הסכם קיבוצי חדש לכ-900 עובדי הבנק. ההסכם נחתם במשרדי הנהלת הבנק בירושלים ותוקפו עד סוף שנת 2022. הבנק נותן שירותים, בין היתר לעובדי מדינה, עובדי חברות ממשלתיות ועובדי גופים נוספים מהמגזר הציבורי.

ההסכם החדש כולל רשימה של הישגים וביניהם קיצור תקופת הניסיון לעובדים חדשים וקיימים מ-6 שנים לעד 4 שנים, תוספת שכר ממוצעת של 4.6% לשנה, הגדלת הפרשות המעסיק לפנסיה מ-6.5% ל-7.5% באופן מדורג בתקופת ההסכם הגדלת תוספת הסכמית מ-0.7% לשנה ל-1.05% לשנה, מענק חתימה ע"ס 5,000 שקל לכל עובד, וכן שיפור בתנאי הרווחה.

הסכם קיבוצי בבנק יהב

ההסכם נחתם בין יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר דוד, יו"ר חטיבת עובדי הבנקים וחברות האשראי עו"ד מנחם מליק, מנכ"ל בנק יהב שאול גלברד, יו"ר ועד עובדי הבנק דב שניצר, משנה למנכ"ל הבנק אסף גיל, סמנכ"ל אגף משאבי אנוש ולוגיסטיקה יעל טברסקי וחברי הוועד.

יו"ר הסתדרות המעו"ף, ארנון בר דוד, מסר: "ההסכם עוזר לחזק את עובדי הבנק, לשפר את תנאי העסקתם ולהגדיל את ביטחונם התעסוקתי. אני רוצה לברך את כל השותפים להסכם, על האחריות והרצינות שהפגינו לאורך המו"מ ועל כך ששיתוף הפעולה שלהם הביא בשורה אמתית לעובדים. תודה לעו"ד מנחם מליק על הובלת המו"מ".

עו"ד מליק, יו"ר חטיבת עובדי הבנקים וחברות האשראי בירך על ההסכם וסיפר כי "לאחר מו"מ מורכב ומאתגר חתמנו היום על הסכם קיבוצי נוסף בבנק יהב. ההסכם שם דגש על שיפור תנאי שכרם ועבודתם של עובדי הבנק, ומחזק את ביטחונם הסוציאלי של ציבור העובדים ותנאי רווחה רבים נוספים. אני מבקש להודות למנכ"ל הבנק וליו"ר ועד העובדים על התנהלותם המכבדת לאורך המו"מ, אשר הביאה להסכם מיטבי לטובת העובדים והבנק".

יו"ר ועד עובדי בנק יהב, דב שניצר, אמר: "עשינו צעד נוסף וחשוב מאוד בשיפור תנאי העבודה והשכר של עובדי הבנק. השאיפה שלנו היא לדאוג תמיד לקידום של העובדים, תוך שמירה על יציבות הבנק, ואני גאה שהצלחנו לעשות זאת בהסכם החדש בצורה מיטבית".