הישג נוסף להסתדרות: שכר המינימום השעתי יעלה ל-29.12 ₪

העלייה בשכר המינימום מצטרפת לקיצור שבוע העבודה שיעמוד על 42 שעות שבועיות. "נמשיך לפעול לשיפור תנאיהם של העובדים בישראל" אמר ארנון בר דוד יו"ר הסתדרות המעו"ף.

לאחר דיונים ארוכים ומשא ומתן ממושך חתמו אמש יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ושרגא ברוש, יו"ר נשיאות הארגונים העסקיים על הסכם קיבוצי אותו אימץ שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים מר חיים כץ. במסגרת ההסכם, שמאשרר את קיצור שבוע העבודה, הודיעו אמש הצדדים כי שכר העבודה השעתי יעמוד מעתה על כ-29.12 ₪ עבור כל היקפי המשרה.

ניסנקורן וברוש במעמד החתימה (צילום: דוברות ההסתדרות)

ניסנקורן וברוש במעמד החתימה (צילום: דוברות ההסתדרות)

עיקרו של ההסכם הקיבוצי קובע כי החל מה – 1.4.2018 יקוצר שבוע העבודה במשק ויעמוד על 42 שעות שבועיות, על ידי הפחתת שעת עבודה אחת באחד מימי השבוע. היום המקוצר ייקבע על ידי המעסיק, בהתאם למקובל במקום העבודה ותוך התחשבות בבקשות וצרכי העובדים. על אף הקיצור לא יפגע שכרם של העובדים, שאף יעלה בכ-2%.

"אני רוצה לברך את אבי ניסנקורן שהוביל בנחישות את היוזמה לקיצור שבוע העבודה והעלאת שכר המינימום השעתי. מדובר בהישג משמעותי ממנו ייהנו למעלה מ-300,000 עובדי המעוף וזוהי רק ההתחלה. נמשיך לפעול לשיפור תנאיהם של בישראל" מסר ארנון בר דוד יו"ר הסתדרות המעו"ף.