"ההסכם עושה צדק עם העובדים ועם מלאכת הקודש שהם מבצעים"

יו"ר הסתדרות המעו"ף ומ"מ יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות ארנון בר דוד בירך על ההסכם ההיסטורי שיעביר 300 עובדים מהחברה העירונית "אריאל" להעסקה ישירה בעיריית ירושלים. מדובר בעובדים שעוסקים בנושאי ליבה חברתיים וייהנו מתנאי העסקה זהים לשל כלל עובדי הרשויות המקומיות במדינה.

ההסתדרות, עיריית ירושלים, משרד האוצר והחברה העירונית "אריאל" חתמו על הסכם היסטורי הקובע כי 300 עובדי "אריאל" – מרביתם משמשים בתפקידים חברתיים כדוגמת עובדים סוציאליים ועובדים העוסקים בקידום ורווחת נוער וצעירים בבירה – ייקלטו ויועסקו כעובדי עירייה לכל דבר ועניין.
החתימה על ההסכם נערכה הבוקר במעמד שר האוצר משה כחלון, ראש העיר ירושלים משה ליאון, יו"ר הסתדרות המעו"ף ומ"מ יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות ארנון בר-דוד, יו"ר ההסתדרות במרחב ירושלים דניאל בונפיל, מנכ"ל עיריית ירושלים איציק לארי, מנכ"ל חברת "אריאל" ציון תורג'מן והמשנה למנכ"ל העירייה חיים גבאי.

צילום: ליאור מזרחי

עד עתה, הועסקו עובדי "אריאל", שהינה חברה בת של עיריית ירושלים המשמשת לה כזרוע ביצועית, כנותני שירותים מטעם העירייה ותחת הגג המוניציפלי שלה, אולם לא הועסקו ישירות על ידה. לכן, לא היו העובדים זכאים לתנאי העסקה של עובדי עירייה. כתוצאה מהמעבר להעסקה על ידי העירייה, ייהנו העובדים – שלחלקם ותק של למעלה מ-20 שנה – מכל תנאי ההעסקה להם זכאי עובדי הרשויות המקומיות במדינה ואף יחולו עליהם תנאי הסכמי המסגרת במגזר הציבורי.

שר האוצר, משה כחלון: "היום אנחנו עושים צדק עם 300 עובדים ועובדות שנמצאים בחזית החברתית של העיר ירושלים ושל מדינת ישראל. הייתם מספיק טובים כדי להישלח לחזית החברתית במקומות הכי קשים, אבל לא מספיק טובים להיות עובדי קבע. מדברים היום על גנרלים בתקשורת. אתם לא פחות אמיצים וחשובים מכל אלה שמופיעים בטלוויזיה, אתם הגנרלים החברתיים של מדינת ישראל. מאות העובדים כאן בירושלים מתווספים לאלפי עובדי הקבלן שכבר קלטנו בארבע השנים האחרונות בבתי החולים, בעיריות ומוסדות ציבוריים נוספים בשיתוף פעולה עם ההסתדרות. כל עוד אני שר אוצר, נמשיך לעשות צדק ולקלוט עוד עובדי קבלן. בשביל ימים כאלה אני נמצא בפוליטיקה".

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "ירושלים מצטרפת היום למאבק בתנאי ההעסקה של עובדי קבלן. השוואת תנאי ההעסקה בין עובדי העירייה לבין עובדי אריאל זוהי בשורה אמיתית לעובדים, שהחל מרגע קליטתם תנאי ההעסקה שלהם ישופרו משמעותית. אין לי ספק שאת התוצאות יראו תושבי ירושלים ברמת טיב ואיכות השירות".

יו"ר הסתדרות המעו"ף ומ"מ יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, ארנון בר-דוד: "מעברם של עובדי חברת 'אריאל' להעסקה כעובדי עירייה הוא בשורה חברתית חשובה עבור ציבור תושבי ירושלים והעובדים. מדובר בעובדים המספקים שירותי ליבה חיוניים ובזכות ההסכם הם יזכו לאופן העסקה מכבד העושה צדק עמם ועם מלאכת הקודש שהם מבצעים באופן מסור ויום-יומי. אני מודה לכל מי שנרתם לקידום ההסכם ובטוח כי גם בעתיד עוד ועוד רשויות במדינה יבינו כי קליטת עובדים להעסקה ישירה זהו הצעד הנכון והמתבקש ממנו כל הצדדים יוצאים מורווחים".

יו"ר מרחב ירושלים בהסתדרות, דני בונפיל: "אני מברך על קליטת עובדי חברת 'אריאל' לקליטה בהעסקה ישירה בעיריית ירושלים כעובדים מן המניין לכל דבר ועניין, ומברך את כל העוסקים בעניין. אני מבקש להדגיש את חשיבות העסקת העובדים כעובדי עירייה אשר יזכו לביטחון תעסוקתי וסוציאלי כפי שזוכים לו כל עובדי העירייה. תודה מיוחדת לראש העיר מר משה ליאון על תמיכתו הבלתי מסויגת בקליטת העובדים".

מנכ"ל עיריית ירושלים, איצק לארי: "מדובר בהסכם חשוב ופורץ דרך אשר יאפשר לאותם עובדים מסורים ליהנות לראשונה מכל ההטבות ותנאי ההעסקה של עובדי העירייה. אני משוכנע שהתוצאה של זה תהיה גם שיפור בשירותים שיקבלו התושבים, כי עובד מרוצה הוא גם עובד טוב יותר".