דבר יו"ר הסתדרות המעו"ף

ארנון בר דוד
יו"ר הסתדרות המעו"ף

אימייל:
רותי דורון, גינת ורד-אביב
מזכירות

אימייל:

טלפונים: 03-6921377, 03-6921378,
פקס כללי: 03-6960360

עובדות ועובדים יקרים,

ברוכים הבאים לאתר הבית של הסתדרות המעו"ף.

השנים שבהן אני מכהן בתפקיד יו"ר הסתדרות המעו"ף, מאז 2006, היו מרתקות וכללו הישגים גדולים למאות אלפי עובדים – הן ברמת ההסתדרות הכללית; הן ברמת הסתדרות המעו"ף, חטיבתה הגדולה ביותר; והן ברמה הפרטנית של כל אחד מהארגונים.
יחד מיצבנו את עצמנו כאיגוד המקצועי הגדול ביותר במדינת ישראל. בעזרת מאות הסכמים קיבוציים, קטנים וגדולים, פעלנו על מנת לשנות מקצה לקצה את תנאי העובדים ושכרם.
אחד המאפיינים הגדולים ביותר בעבודת הסתדרות המעו"ף בשנים האחרונות היה היכולת לייצר שיח פורה בכל מקומות העבודה בין המעסיקים לעובדים. דווקא בעידן של משבר כלכלי, ידענו לעבוד בשיתוף פעולה עם מקומות עבודה רבים כדי להימנע ככל שניתן מתוכניות הבראה פוגעניות ומקיצוצים מרחיקי לכת.
כאיגוד מקצועי אנו מוכנים להשתמש בכל הכלים העומדים לרשותנו, לרבות מאבקים ושביתות. אולם בד בבד, אנו יודעים לעשות את הדברים אחרת, יודעים לתת הזדמנות לשיח ולשיתוף עובדים ומבינים כי ההישגים הגדולים ביותר שלנו בעבר, בהווה וגם בעתיד יגיעו כתוצאה מהסכמת כל הצדדים, בעבודה משותפת ומתוך אינטרס משותף.
העבודה המוצלחת שלנו בהסתדרות המעו"ף נעשתה ונעשית גם היום תחת מטריית ההסתדרות הכללית. ההישגים הגדולים הם בדרך כלל ברמה הארצית, שם ידענו לעשות בשנים האחרונות ככל שנדרש על מנת שההסתדרות הכללית תפעל למען כלל העובדים במדינת ישראל. כך עשינו בתחילת הדרך בנושא הלנת השכר, כך עשינו בנושא עובדי הקבלן וכך נמשיך לעשות גם בשנים הבאות.
אני מסתובב בשטח ורואה את הברק בעיניים. אני פוגש עובדים שמבינים כי האנשים שיושבים בהסתדרות דואגים להם. נוסף על נושאי השכר והתנאים, עשינו רבות בתחומי ההשכלה והרווחה, וכיו"ר הסתדרות המעו"ף החזון שלי הוא להעניק לעובדים מעטפת שלמה של שירותים. לשמחתי, לא לחינם הצטרפו בשנתיים האחרונות יותר מ-50 אלף עובדים להסתדרות המעו"ף במסגרת ההתארגנויות החדשות – נתון שאין לו אח ורע באף איגוד מקצועי בעולם.

ארנון בר-דוד
יו"ר הסתדרות המעו"ף