בשורה לכ-7,000 עובדי החינוך המשלים ברשויות המקומיות

עוד הסכם פורץ דרך מבית מדרשה של הסתדרות המעו"ף

ההסכם קיבוצי חדש יביא לשיפור תנאי העסקתם של עובדי דירוג החינוך והנוער בשלטון המקומי.

בין השאר כולל ההסכם גמולים המתווספים לתוספות שמקבלים העובדים, במסגרת הסכם המסגרת במגזר הציבורי.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן: "מדובר בציבור הממלא תפקיד משמעותי בהגברת החוסן הקהילתי ובעיצוב פני החברה בישראל. ההסכם לשיפור תנאי העסקתם הושג מתוך הכרה בשליחות החשובה שהם ממלאים".

יו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס: "שמח שניתן לנו להטיב בצורה משמעותית עם אלו הדואגים יום יום לחינוך ילדינו"

ההסתדרות, מרכז השלטון המקומי ומרכז המועצות האזוריות חתמו היום על הסכם קיבוצי חדש, המשפר באופן ניכר את תנאי העסקתם של עובדי החינוך המשלים ברשויות המקומיות. ההסכם יחול על כ-7,000 עובדים, הנמנים על דירוג עובדי חינוך, נוער, חברה וקהילה.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

טקס החתימה על ההסכם התקיים במעמד יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן ומנכ"ל מרכז השלטון המקומי, שלמה דולברג, לצד שותפים נוספים להבנות, בהם יו"ר הסתדרות המעו"ף, ארנון בר דוד; מנהל חטיבת הרשויות המקומיות בהסתדרות המעו"ף, עו"ד רונן אהרוני; יו"ר ארגון עובדי החינוך הבלתי פורמלי, בועז לוי; ראש מינהל שכר והסכמי עבודה במרכז השלטון המקומי, חגית מגן; הממונה על יחסי עבודה במרכז המועצות האזוריות, פנחס הומינר; וסמנכ"ל משאבי אנוש בעיריית תל אביב, אבי פרץ.

ההסכם החדש כולל, בין היתר, תוספות שונות ועדכוני גמולים, אשר מתווספים לתוספות האחוזיות והשקליות להן זכאים העובדים, מכוח הסכם המסגרת שנחתם במגזר הציבורי בשנת 2016.

אחת מהבשורות בהסכם, היא עדכון של גמול הניהול. מנהלי מחלקות בתחומים נוער, ספורט, תרבות, אירועים ותרבות תורנית, זכאים כיום לגמול ניהול מתוקף תפקידם. גמול זה יועלה ויעודכן בהתאם לגודל הרשות. ברשות מקומית שבה פחות מ-80 אלף תושבים, גמול הניהול יעלה מ-30 אחוז ל-40 אחוז, ואילו ברשות מקומית שבה 80 אלף תושבים ומעלה, גמול ניהול יעודכן מ-30 אחוז ל-43 אחוז. בשורה נוספת שנושא ההסכם, היא הוספה של מנהלי קידום נוער לרשימת בעלי התפקידים הזכאים לגמול כמנהלי מחלקות. שאר בעלי התפקידים הזכאים לגמול ניהול יקבלו לשכרם תוספת של חמישה אחוזים; כלומר, אם ערב חתימת ההסכם, תפקיד מסוים זיכה בגמול ניהול של 15 אחוז, הרי שמה-1 בנובמבר 2016 יהיה העובד זכאי לגמול ניהול בשיעור של 20 אחוז.

הסכם זה מסדיר, לראשונה, גמול מיוחד לעובדים בעלי תואר שלישי. עובדי החינוך המשלים, בעלי תואר אקדמי שלישי (PhD) עם זיקה לתפקידם ברשות המקומית, יהיו זכאים לתוספת לשכרם בשיעור של עשרה אחוזים – במקום תוספת תואר שני בשיעור של חמישה אחוזים, הקיימת כיום. יצוין כי תוספת זו תהווה שכר לכל דבר ועניין, ותובא בחשבון גם לחישוב הפרשות המעסיק לקרן הפנסיה, קרן ההשתלמות, פיצויי פיטורים, גמלאות ועוד. בהקשר זה, ראוי להוסיף כי ההסכם כולל גם עדכון לגמול בגין כפל תואר. החל ב-1 בנובמבר 2016, גמול כפל תואר, הניתן לעובדים העומדים בקריטריונים שונים (כמו, למשל, בעלי תואר ראשון בחינוך המחזיקים גם בתעודת הוראה), יעודכן ויעלה משישה אחוזים ל-10.5 אחוז.

img-20170518-wa0053

בהסכם סוכם גם על הגדלת השתתפות המעסיק בדמי החבר של העובד למועדון "שלך" – קרן לרווחת עובדי הרשויות המקומיות. סך ההפרשה למועדון "שלך" תעמוד מעתה על 336 שקל, ותוספת זו תחול על עובדים המועסקים ברשות המקומית יותר משלושה חודשים, ובהיקף עבודה הגבוה מרבע משרה. כמו כן, סוכם כי ההשתתפות של המעסיק תעודכן אחת לשנה, על פי שינוי מדד המחירים לצרכן.

נוסף על כך, ההסכם מקצר באופן משמעותי את הוותק הנדרש להבטחת הזכאות לקצובת ביגוד מוגדלת. אם עד כה נאלצו עובדי חינוך משלים להשלים ותק של 26 שנה כדי לקבל קצובת ביגוד ברמה 4 (מעל 2,100 שקל לשנה), משנת 2017 יהיו זכאים לכך גם עובדים בעלי 15 שנות ותק ומעלה.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן: "ציבור עובדי החינוך המשלים ברשויות המקומיות ממלא תפקיד משמעותי בהגברת החוסן הקהילתי ובעיצוב פני החברה בישראל. ההסכם הושג מתוך הכרה בשליחות החשובה שציבור זה ממלא, ומשקף סדר עדיפויות חברתי ונכון. אני רוצה לברך את הצדדים על הדרך המכבדת שבה גובש ההסכם, ועל הבשורה החשובה שהוא נושא לעובדים". 

יו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס: "הרשויות המקומיות מבינות את חשיבות ההון האנושי, וחותרות לשיפור תמידי בשירות לתושבים. כעת, עובדי מחלקות החינוך והנוער על תפקידיהם, שעושים עבודה משמעותית בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, יזכו בתוספת משמעותית בשכרם ובהכרה בעבודתם, כפי שמגיע להם".

יו"ר הסתדרות המעו"ף, ארנון בר דוד: "ההסכם החדש מחזק את מעמד עובדי החינוך המשלים ברשויות המקומיות, תוך קידום רווחתם של האנשים העושים לילות כימים למען חינוך הדור הבא. מעבר לדאגה לעובדים, ההשקעה בשיפור תנאיו של סקטור זה היא גם השקעה בעתיד ילדי ישראל. בהזדמנות זו אני מבקש להודות למרכז לשלטון המקומי, שצועד ומתקדם עמנו כבר כמה שנים. בסופו של יום, גם אנחנו וגם המרכז לשלטון המקומי מעוניינים בעובדים טובים יותר, איכותיים יותר, משכילים יותר – ובשביל זה צריך לדעת לשלם בהתאמה ולתמרץ את העובד".

מנהל חטיבת הרשויות המקומיות, עו"ד רונן אהרוני: "מדובר בהסכם חשוב, שיתרום לקידום שכרם של העוסקים בעבודה החשובה והמשמעותית מאוד בחינוך הבלתי פורמאלי על כל גווניו ברשויות המקומיות. אני מבקש להודות לחגית מגן, ראש מינהל השכר והסכמי העבודה במרכז לשלטון המקומי, ולאנשי משרד האוצר, שנרתמו כולם למען הסכם זה ומצאו פתרונות ומקורות כספיים, שהביאו אותנו לכדי חתימה. תודה מיוחדת לעו"ד יובל ברוק, שליווה את הסתדרות המעו"ף, ולאקטואר הבכיר אבי עייש, שבמקצועיות רבה מצא פתרונות לבעיות כלכליות שצצו מעת לעת".

יו"ר ארגון עובדי החינוך הבלתי פורמלי, בועז לוי: "התחום שבו אנו עוסקים אינו מסתכם רק בשעות העבודה – זוהי שליחות חברתית ראשונה במעלה, שנוגעת באנשים רבים. הגענו להסכם פורץ דרך הנושא בשורה לכל עובדי הסקטור ושומר על הזכויות שלנו בצורה מיטבית".